Prezes IFR Ewa Sobkiewicz zaprasza na Walne Zebranie Członków IFR

Drodzy Rodzinni,

Już za kilka dni dobiegnie końca dwuletnia kadencja obecnego Zarządu naszego Stowarzyszenia. Były to wyjątkowo intensywne i owocne lata dla IFR, w ciągu których udało się dużo osiągnąć oraz sporo zainicjować. Po raz pierwszy w historii naszej organizacji, IFR uzyskał samodzielność finansową, bez różnego rodzaju dotacji publicznych, czy projektów grantowych. Dzięki ciężkiej pracy Zarządu oraz Waszym, drodzy Członkowie, inicjatywom udało się nawiązać długofalową współpracę z szeregiem partnerów, zarówno wśród biznesu, jak i instytucji publicznych i organizacji pozarządowych.

Zasadnicze zmiany wprowadziliśmy także w naszym Biurze: przenieśliśmy się do nowej siedziby, zebraliśmy świetny zespół oraz zorganizowaliśmy pracę zarówno w ramach IFR, jak i z partnerami zewnętrznymi. Jednym z głównych osiągnięć o których z dumą i radością mówimy, jest przyjęcie przez Sejm RP (uchwalona na pos. nr 63 dnia 07-06-2018) ustawy o zarządzie sukcesyjnym jednoosobowej działalności gospodarczej. Nad projektem tej ustawy wspólnie z Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii pracowaliśmy przez prawie dwa lata: braliśmy aktywny udział w opracowaniu niezbędnych zmian, zorganizowaliśmy konsultacje społeczne na ten temat oraz lobbowaliśmy za jak najszybszym przyjęciem tak potrzebnej dla polskich przedsiębiorców normy prawnej. To właśnie ten przykład pokazuje najlepiej, jakie korzyści może mieć przedsiębiorca z faktu zrzeszania się i występowania wspólnie dla wspólnego dobra, jak głosi hasło naszego Stowarzyszenia: “Łączymy by budować!”.

Dzisiaj piszę do Was w bardzo ważnej dla naszego Stowarzyszenia sprawie. Już 20 czerwca w Warszawie w Centrum Giełdowym S.A. odbędzie się Walne Zebranie Członków IFR. Jest to szczególnie istotne wydarzenie dla naszej organizacji, nie tylko ze względu na sprawozdanie Zarządu, wybory władz i przyjęcie zmian do Statutu, ale też, jako wyjątkowa możliwość spotkania się i porozmawiania na wspólne tematy, których jest bardzo dużo. Szczególnie ważnym punktem Walnego Zebrania mającego zasadnicze znaczenie dla przyszłości IFR będzie przyjęcie zmian do Statutu IFR. Zmiany te pozwolą naszej organizacji nadal jeszcze dynamiczniej się rozwijać i zwiększać swój zasięg. Dlatego tak zależy nam na dobrej frekwencji.

Jeszcze raz serdecznie zachęcam do rejestrowania się na Walne Zebranie lub przesyłania pełnomocnictw, jeśli nie będziecie mogli pojawić się osobiście.

Liczę na Was, drodzy Rodzinni!

REJESTRACJA
Pełnomocnictwo (DOCX)

Dopełnieniem Waszego udziału w Walnym Zebraniu Członków IFR będzie uroczysta Gala Finałowa Konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku 2017, podczas której zostanie ogłoszony tegoroczny zwycięzca Konkursu oraz laureaci we wszystkich czterech kategoriach. W tym roku nasze Stowarzyszenie jest po raz pierwszy oficjalnym operatorem konkursu, dlatego zapraszam bardzo serdecznie!

Dziękuję Wam wszystkim, drodzy Rodzinni, za to, że jesteście i inspirujecie nas do dalszego działania.

Pozdrawiam serdecznie,

Ewa Sobkiewicz
Prezes Zarządu
Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych


Więcej informacji nt. Walnego Zebrania: Walne zebranie Członków IFR – Wybór Władz | Zmiana Statutu