Jak funkcjonować w okresie kwarantanny i kryzysu? Jak zadbać o firmę, mając ograniczony czas i środki na działanie? BEZPŁATNYM rozwiązaniem, którego szukasz jest projekt doradczo-szkoleniowy pt. Lokalne Centra Kompetencji Rozwoju Firm Rodzinnych, w ramach którego uzyskasz indywidualne konsultacje u ekspertów, nieograniczony dostęp do webinariów LIVE i nagrań, a także platformę do komunikacji i wzajemnego wsparcia.

Czytaj dalej…

Przedsiębiorco, głównym elementem wsparcia dla przedsiębiorców jaki oferujemy (także w ramach projektu Lokalne Centra Kompetencji Rozwoju Firm Rodzinnych #LCK) są webinaria, które realizujemy z ekspertami w zakresie prawa, podatków, zarządzania, finansów, marketingu i innych dziedzin. Zorganizowaliśmy już kilkadziesiąt webinariów, a przed nami kolejne. Wszystkie dotychczasowe webinaria dostępne są w zakładce Webinaria.

Czytaj dalej…

Książka prof. Andrzeja Jacka Bliklego (matematyk, przedsiębiorca, doradca biznesowy, Prezes Honorowy Stowarzyszenia IFR) koncentrująca się wokół “organizacji turkusowej”, w której tradycyjne zarządzanie ustępuje partycypacyjnej samoorganizacji. Ideę turkusu autor postanowił uczynić motywem przewodnim II wydania. Publikacja adresowana jest do wszystkich, którzy chcieliby, aby praca nadawała sens ich życiu, stanowiła przestrzeń do rozwoju, sprawczości i spełnienia. Ten model zarządzania idealnie sprawdza się w trakckie okresów kryzysowych. Może także ułatwić przetrwanie obecnej pandemii oraz pomóc powrócić do normalnego funkcjonowania po jej zakończeniu. Książka dostępna jest w sprzedaży formie papierowej oraz elektronicznej do pobrania za darmo w formacie PDF (na stronie autora).

Czytaj dalej…

Już 2,6 miliarda ludzi na całym świecie dotknęły obostrzenia, blokady, kwarantanny. Poza strachem o zdrowie i życie naszych bliskich jesteśmy zaniepokojeni tym, jaki wpływ na różne dziedziny naszego życia będzie miała rozwijająca się pandemia. Odpowiedzi na to pytanie postara się udzielić prof. Jerzy Hausner wraz z wybitnymi specjalistami, których zaprosił do współpracy przy tworzeniu cyklu opinii w formie alertów: gospodarczego, edukacyjnego, społecznego, samorządowego, biznesowego i medycznego.

Czytaj dalej…

Zachęcamy do przeczytania nowego alertu eksperckiego – Alert Biznesowy #1 pt. “Odmrażanie gospodarki na poważnie”, stworzonego grupą ekspertów pod kierunkiem prof. Jerzego Hausnera. Alert Biznesowy to inicjatywa Open Eyes Economy Summit oraz Kolegium Gospodarki i Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Swój wkład w opracowanie materiału włożył również Tomasz Budziak – wiceprezes zarządu IFR. Wszystkie alerty dostępne są na stronie OEES.

OEES Alert Biznesowy 1 [PDF] Pobierz
Czytaj dalej…

Zachęcamy do lektury drugiego alertu eksperckiego stworzonego grupą ekspertów pod kierunkiem prof. Jerzego Hausnera – Alert Biznesowy #2 pt. “Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono”, traktującego o etyce w firmie. Alert Biznesowy to inicjatywa Open Eyes Economy Summit oraz Kolegium Gospodarki i Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Swój wkład w opracowanie materiału włożył również Tomasz Budziak – wiceprezes zarządu IFR. Wszystkie alerty dostępne są na stronie OEES.

OEES Alert Biznesowy 2 [PDF] Pobierz
Czytaj dalej…

Zachęcamy do przeczytania kolejnego alertu eksperckiego stworzonego grupą ekspertów pod kierunkiem prof. Jerzego Hausnera – Alert Biznesowy #3 pt. “Postawić na dobrosprawczość”, poświęconego przeciwdziałaniu niepewności w biznesie. Alert Biznesowy to inicjatywa Open Eyes Economy Summit oraz Kolegium Gospodarki i Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Swój wkład w opracowanie materiału włożył również Tomasz Budziak – wiceprezes zarządu IFR. Wszystkie alerty dostępne są na stronie OEES.

OEES Alert Biznesowy 3 [PDF] Pobierz
Czytaj dalej…

Zachęcamy do przeczytania kolejnego alertu eksperckiego stworzonego grupą ekspertów pod kierunkiem prof. Jerzego Hausnera – Alert Biznesowy #4 pt. “Nowy cyfrowy ład”, z którego dowiemy się dlaczego w nowym modelu globalizacji tylko radykalna cyfryzacja biznesu zapewni wzrost i bezpieczne miejsca pracy, jakkolwiek oparte na nowych kompetencjach. Alert Biznesowy to inicjatywa Open Eyes Economy Summit oraz Kolegium Gospodarki i Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Swój wkład w opracowanie materiału włożył również Tomasz Budziak – wiceprezes zarządu IFR. Wszystkie alerty dostępne są na stronie OEES.

OEES Alert Biznesowy 4 [PDF] Pobierz
Czytaj dalej…

Obecna sytuacja związana z koronawirusem (COVID-19) stanowi wyjątkowe wyzwanie dla małych przedsiębiorstw. Poniżej znajdziesz kilka porad i materiałów od Google pomocnych w zarządzaniu Twoją firmą w tej sytuacji, których celem jest wsparcie Twoich pracowników i klientów.

Czytaj dalej…

W Facebooku dokładamy wszelkich starań, aby w związku z panującym zagrożeniem koronawirusem (COVID-19) chronić ludzi i zapewniać im dostęp do rzetelnych źródeł informacji. Zdajemy sobie sprawę, że właściciele firm korzystający z naszych platform, również mogą stawać w obliczu niespodziewanych wyzwań, dlatego staramy się zapewniać im wsparcie.

Czytaj dalej…

Polski Fundusz Rozwoju przygotował dla przedsiębiorców serię webinarów podzielonych na trzy ścieżki szkoleniowe: Cyfrowa Firma, Finansowanie i Doradztwo Grupy PFR oraz #Tarcza dla Przedsiębiorców. Każdy z webinarów to zbiór praktycznych porad i wskazówek dla przedsiębiorców dotkniętych konsekwencjami pandemii COVID-19, a także edukacja on-line i wsparcie w cyfryzacji Twojej firmy. Informacje o nadchodzących webinariach dostępne są na stronie www.pfr.pl, a nagrania na kanale PFR na YouTube.

Czytaj dalej…

W dniu 17 kwietnia 2020 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej podpisał ustawę z 16 kwietnia 2020 r. o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 – nazywana potocznie Tarczą Antykryzysową 2.0. Większość znowelizowanych rozwiązań obowiązuje już od dnia 18 kwietnia 2020 r. Kancelaria Ożóg Tomczykowski (partner strategiczny IFR) przygotował najistotniejsze rozwiązania drugiej edycji Tarczy z podziałem na kategorie.

Tarcza Antykryzysowa 2.0 – Co się zmienia dla biznesu? [PDF] Pobierz
Czytaj dalej…

Nasz Partner Strategiczny IFR – Kancelaria Ożóg Tomczykowski przygotował przewodnik po uchwalonej w weekendowym głosowaniu przez Sejm Tarczy Antykryzysowej. Znajdziecie w nim informacje o poczynionych zmianach w podatkach, zmianach w ZUS, zmiany w ordynacji podatkowej oraz prawie pracy. Duża część poswięcona jest także funkcjonowaniu branży turystycznej, centrów handlowych oraz innych przedsiebiorstw, w zależności od charakteru prowadzonej działalności gospodarczej.

Czytaj dalej…

Poradnik prawny i podatkowy dla przedsiębiorców opracowany przez ekspertów partnera strategicznego IFR – Kancelarii Ożóg Tomczykowski. Zawiera on praktyczne wskazówki i informacje o tym, co może zrobić przedsiębiorca w różnych trudnych lub nietypowych sytuacjach.

Czytaj dalej…

Eksperci Kancelarii Ożóg Tomczykowski (partner strategiczny IFR) dołączyli się do merytorycznego opracowania raportu “Koronawirus a prawo”, który opublikowało wydawnictwo Must Read Media. W materiale szczegółowo omówiono jaki wpływ pandemia koronawirusa wywarła na polski system prawno-podatkowy (str. 240).

Raport „Koronawirus a prawo” [PDF] Pobierz
Czytaj dalej…

Kancelaria Ożóg Tomczykowski (partner strategiczny IFR) przygotowała krótkie podsumowanie projektu nowelizacji Tarczy Antykryzysowej pt. “Tarcza Antykryzysowa 2.0 – Czego dotyczą zmiany?”.

Tarcza Antykryzysowa 2.0 – Czego dotyczą zmiany? [PDF] Pobierz
Czytaj dalej…

Nasi przyjaciele z inwestycyjnej firmy rodzinnej TDJ S.A. przygotowali dla przedsiębiorców i pracowników kilka przydatnych materiałów, które pomogą szybciej odnaleźć się w sytuacji w której znaleźliśmy się ze względu na pandemię koronawirusa. Zachęcamy do zapoznania się z lekturą.

Jak pracować z domu? Porady na temat skutecznej pracy zdalnej [PDF] Pobierz
Pracodawca w czasie epidemii: Praktyczny poradnik dla menedżerów [PDF] Pobierz
Koronawirus. Co powinieneś wiedzieć? [PDF] Pobierz

W sytuacji, z jaką się mierzą firmy rodzinne i prywatne na całym świecie, w tym w Polsce, dr Adizes zlecił wszystkim biurom Adizes Institute przetłumaczenie na lokalne języki, jego książki zatytułowanej “Jak Zarządzać w Czasie Kryzysu?” w celu udostępnienia jej nieodpłatnie właścicielom, sukcesorom i profesjonalnym menedżerom tych organizacji. W dzisiejszej sytuacji, gdy firmy walczą o przeżycie lub wykorzystują stworzone możliwości przez kryzys związany z pandemią koronawirusa, każda dawka wiedzy i doświadczenia jest ważna, szczególnie, że wszystkim zależy na dalszym rozwoju naszych rodzinnych firm. Na prośbę i za zgodą Adizes Institute publikujemy ww. książkę.

Dr Ichak Kalderon Adizes, Jak Zarządzać w Czasach Kryzysu? [PDF] Pobierz
Inne publikacje…

Adizes Institute WorldWide w najbliższych tygodniach służy radą i pomocą (pro bono) firmom, które potrzebują porady w obszarach, w których się specjalizujemy. Ponad 45-letnie, międzynarodowe i międzykulturowe doświadczenie Adizes w pracy z firmami rodzinnymi, zmagającymi się z przyspieszoną zmianą, może okazać się szczególnie przydatne w tych niecodziennych czasach.