Bezpłatna konferencja on-line pt. “Szczepionka dla przedsiębiorców w dobie COVID-19 – FIRMA WIRUSOODPORNA” organizowana we współpracy z Citi Handlowy, Fundacją im. Leopolda Kronenberga, SoDA, Fundacją Ashoka w Polsce, Fundacją Sieć Przedsiębiorczych Kobiet, Fundacją Edukacyjną Perspektywy, Youth Business Poland oraz Fundacją Think! W trakcie rozmawiamy o: e-commerce jako szczepionce na COVID-19, sztuce zarządzania rozproszonymi zespołami oraz budowaniu relacji z klientami w świecie wirtualnym.

Czytaj dalej…

Webinarium naszego partnera strategicznego Kancelarii Ożóg Tomczykowski, podczas którego eksperci przedstawiają główne założenia ulgi B+R i IP Box oraz wskazują, dlaczego w obecnym czasie ulgi te, mogą stanowić efektywny sposób zwiększenia finansowania przedsiębiorstwa.

Czytaj dalej…

Podczas webinarium dowiesz się o czym trzeba pamiętać przy wdrożeniu usprawnień lean w specyfice firm rodzinnych, żeby mieć pewność skuteczności swoich działań. Poznasz konkretne przykłady zyskownych usprawnień z branż: sprzdażowej, produkcyjnej i usługowej. 28. webinarium w ramach projektu tworzenia Lokalnych Centrum Kompetencji Rozwoju Firm Rodzinnych #LCK, prowadzą: Andrzej Krótki (Konsultant Strategiczny Lean, Prezes w firmie Lean to Win) oraz Jakub Ścierzyński (członek zarządu, sukcesor w firmie rodzinnej Instal-Projekt).

Czytaj dalej…

Podczas webinarium przedstawiamy podstawowe założenia działania systemu ładu rodziny, w tym szczególną uwagę poświęcamy spotkaniom rodziny, które są najprostszym i wciąż mało docenianym elementem systemu zarządzania rodziną. 27 webinarium w ramach projektu LCK prowadzą: dr hab. Izabela Koładkiewicz, prof. ALK – Kierownik Katedry Przedsiębiorczości i Etyki w Biznesie i wykładowca w Akademii Leona Koźmińskiego, ekspert w dziedzinie firm rodzinnych oraz ładu korporacyjnego oraz Tomasz Budziak – wiceprezes zarządu IFR, ekspert od biznesu rodzinnego.

Czytaj dalej…

Od końca kwietnia można już składać wnioski o przyznanie subwencji z Polskiego Funduszu Rozwoju w ramach Tarczy Finansowej. Po pierwszych dwóch tygodniach wiele kwestii jest niejasnych i przedsiębiorcy mają pytania, na które nie znajdują odpowiedzi. Pierwsze webinarium zorganizowane wspólnie z PFR pt. “Tarcza Finansowa PFR – instrukcja dla przedsiębiorców” potwierdziło ten fakt, dlatego postanowiliśmy zorganizować drugie webinarium, w którym skupimy się na odpowiadaniu na pytania przedsiębiorców.

Czytaj dalej…

Podczas webinarium przedstawiamy przykłady skutecznego wsparcia sprzedaży, dzięki wykorzystaniu nowoczesnych, ale sprawdzonych w praktyce metod i narzędzi. Prezentujemy, w jaki sposób nawet mała firma, która nie posiada działu marketingu i wielkiego budżetu może pozyskiwać więcej leadów sprzedażowych dzięki umiejętnemu dzieleniu się wiedzą z potencjalnymi klientami. Podpowiadamy też, jak dobrać odpowiednią strategię, metody i narzędzia do rozmiaru, charakteru działalności i modelu biznesowego.

Czytaj dalej…

Podczas webinarium przedstawialiśmy przykłady skutecznego wsparcia sprzedaży, dzięki wykorzystaniu nowoczesnych, ale sprawdzonych w praktyce metod i narzędzi. Prezentowaliśmy także w jaki sposób nawet mała firma, która nie posiada działu marketingu i wielkiego budżetu, może pozyskiwać więcej leadów sprzedażowych dzięki umiejętnemu dzieleniu się wiedzą z potencjalnymi klientami. Podpowiadaliśmy też, jak dobrać odpowiednią strategię, metody i narzędzia do rozmiaru, charakteru działalności i modelu biznesowego.

Czytaj dalej…

Badania prowadzone przed wybuchem pandemii koronawirusa pokazywały niepokojące zjawisko – tylko kilkanaście procent polskich firm deklarowało gotowość do przejścia w tryb pracy zdalnej. Przez ostatnie tygodnie sprawdzaliśmy tę gotowość w praktyce i dziś możemy już powiedzieć dużo więcej o tym, co było najtrudniejsze, a co udało się wdrożyć nie zmniejszając wydajności pracy. Podczas webinarium pokazujemy zarówno te obszary, w których udało się firmom rodzinnym, jak i te, w których potrzebna jest poprawa. Wyścig trwa!

Czytaj dalej…

Wracamy z nagraniem kolejnego webinarium pt. “Tarcza Finansowa PFR – instrukcja dla przedsiębiorców”, które odbyło się 5 maja 2020 roku. Podczas webinarium wspólnie z ekspertami Polskiego Funduszu Rozwoju rozmawialiśmy o tym jak przedsiębiorcy mogą skorzystać z nowego rządowego programu subwencji dla biznesu #TarczaFinansowa.

Czytaj dalej…

Publikujemy nagranie kolejnego webinarium IFR, które odbyło się 29 kwietnia 2020 roku. Webinarium prowadzili Jakub Ścierzyński (członek zarządu, sukcesor w firmie rodzinnej Instal-Projekt) oraz Piotr Lutek (doświadczony Interim Manager, ekspert w zakresie kreowania rynku w sektorze MŚP).

Czytaj dalej…

Webinarium IFR, którego gościem jest dr hab. Piotr Wachowiak, prof. SGH – przewodniczący Rady ds. Przedsiębiorczości przy Prezydencie RP, prorektor ds nauki i zarządzania, rektor – elekt Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Rozmawiamy o tym jak przedsiębiorcy mogą pomóc złagodzić skutki kryzysu gospodarczego, jakich narzędzi i działań potrzebują oraz jakie są możliwości współpracy biznesu z Państwem.

Czytaj dalej…

Zagrożenie koronawirusem wymaga od przedsiębiorców podejmowania szybkich i często głęboko ingerujących w biznes decyzji. Prowadzący pokazują uczestnikom praktyczne i sprawdzone rozwiązania, które przedsiębiorcy mogą rozważyć i zastosować w ramach przeciwdziałania lub minimalizowania negatywnych skutków kryzysu ekonomicznego.

Czytaj dalej…

Prof. Andrzej Blikle – matematyk, przedsiębiorca, doradca biznesowy oraz prezes honorowy naszego Stowarzyszenia prowadzi kolejne webinarium w ramach Projektu LCK dla firm rodzinnych, w trakcie którego rozmawiamy o wykorzystaniu modelu zarządzania turkusowego w firmach rodzinnych podczas kryzysu, a także dlaczego organizacjom turkusowym będzie łatwiej przetrwać okres pandemii oraz wrócić do normalnego funkcjonowania po jego zakończeniu.

Czytaj dalej…

Publikujemy nagranie z webinarium, które zorganizowaliśmy wspólnie z naszym partnerem strategicznym – Kancelarią Ożóg Tomczykowski. Specjalnie dla Was eksperci naszego partnera zrobili krótką analizę prawno-podatkową przyjętych ustaw, a także omówili i wyjaśnili co tak naprawdę oznaczają one dla właścicieli przedsiębiorstw.

Czytaj dalej…

Webinarium poświęcone wpływowi siły wyższej i nadzwyczajnej zmiany stosunków na wykonanie umów. Webinarium organizujemy wspólnie z partnerem strategicznym Stowarzyszenia IFR – Grupą AXA w Polsce.

Czytaj dalej…

Kolejne webinarium organizowane we współprace z firmą doradczą JP Weber. Podczas #19 webinarium w ramach projektu LCK rozmawiamy o tym, na jakich obszarach zarządzania finansami należy się skupić, jak zarządzać firmą oraz jakie decyzje należy podejmować, aby zminimalizować skutki pogorszenia kondycji finansowej.

Czytaj dalej…

Kwarantanna zmienia sposób pracy i produktywności całej gospodarki. Od 13-tego marca żyjemy i pracujemy w nowej rzeczywistości. Prawie wszystkie firmy musiały z dnia na dzień zmienić swój model funkcjonowania ze stacjonarnego na zdalny. To ogromna zmiana – logistyczna, technologiczna, legislacyjna, ale przede wszystkim kulturowa.

Czytaj dalej…

Ekspert p. Piotr Juszczyk (doradca podatkowy) omawia przepisy Tarczy Antykryzysowej dla przedsiębiorców, w tym: kwestie pracownicze i zmiany w kodeksie pracy, kwestie handlowe i podatkowe (zwolnienia i przesunięcia) oraz inne możliwości wsparcia przedsiębiorców proponowane przez Rząd w związku z epidemią koronawirusa.

Czytaj dalej…

W obliczu zmian z jakimi obecnie zmagają się firmy, Stowarzyszenie Interim Managers (SIM) udostępnia przedsiębiorcom bezpłatne, proste narzędzie do zarządzania pracą zdalną. Roman Wendt przedstawia autorskie narzędzie zarządzania telepracą, a Monika Buchajska-Wróbel dzieli się doświadczeniami z jego wdrożenia w swojej firmie.

Czytaj dalej…

W ślad za pierwszym webinarium nt. przygotowania firmy rodzinnej do pandemii koronawirusa, wracamy z kontynuacją i rozwinięciem tego bardzo ważnego aktualnie tematu. Już w najbliższy piątek zapraszamy do udziału webinarium, podczas którego porozmawiamy o tym jak prowadzić działalność gospodarczą w czasie kryzysu i stanu epidemiologicznego.

Czytaj dalej…

W ten trudny dla wszystkich czas powinniśmy pamiętać o samoedukacji i wymianie wiedzy. Razem zawsze łatwiej podołać wyzwaniom stojącym przed nami. Właśnie dlatego kolejne #12 webinarium w ramach projektu LCK będzie poświęcone prowadzeniu biznesu w tym kryzysowym okresie.

Czytaj dalej…